Tijd om in actie te komen

‘Jaar na jaar bij het vragen stellen over de programmabegroting bleek dat er weinig voortgang zat in het verbeteren van de wijkcentra.’

Al in 2016 heeft de gemeente een evaluatie uit laten voeren over het functioneren van de wijkcentra. Naar aanleiding hiervan heeft de gemeente toen besloten om de functie van de wijkcentra te verbeteren. Jaar na jaar bij het vragen stellen over de begroting bleek dat hier weinig voortgang in zat.

Eén van de weinige dingen die tot stand gekomen is, is dat in twee wijkcentra De Wending en De Hofstee een plan is voor een betere ‘look en feel’ om de inrichting van de wijkcentra aan te passen voor een welkome uitstraling. Voor GroenLinks was dat onvoldoende, en reden om in actie te komen. We zijn om te beginnen met bewoners in gesprek gegaan over hun ervaringen met de wijkcentra.

Pilots in Wijkcentra de Bras en de Vleugel

‘Zo krijgt een bewoner die wat wil betekenen  voor de eigen wijk er ook iets voor terug.’

De gemeente start in april of zodra corona dat toelaat een pilot. Sportfondsen Welzijn Delft stelt de eerste tien bijeenkomsten inclusief de koffie gratis beschikbaar voor het organiseren van een activiteit door bewoners uit de wijk in wijkcentra de Bras en de Vleugel. Als blijkt dat de activiteit in een behoefte uit de wijk voorziet en succesvol is dan regelt Delft voor Elkaar de huur voor het gebruik van de wijkcentra. Daarbij wordt tevens rekening gehouden met de openingstijden die de bewoners uitkomen. Zo krijgt een bewoner die wat wil betekenen voor de eigen wijk er ook iets voor terug. Delft voor Elkaar biedt alleen voor zover dat nodig is ondersteuning aan de bewoners die een activiteit willen organiseren. Gegarandeerd zonder een flyer, krantenbericht of post op sociale media met het logo van Delft voor Elkaar. De activiteit is en blijft van en voor de bewoners! Tevens gaat de gemeente de communicatie over wat er te doen is in deze wijkcentra verbeteren.

Het is aan de nieuwe gemeenteraad om te bepalen wat er met de uitkomsten van de pilot gaat gebeuren.

Super blij en trots en super bedankt!

‘Bewoners: Jullie ideeën en ervaringskennis hebben de basis gelegd voor dit initiatiefvoorstel’.

Het indienen van het initiatiefvoorstel is een kroon op mijn acht jaar raadswerk!. Ik wil dan ook iedereen bedanken die aan het initiatiefvoorstel bijgedragen heeft. In de eerste plaats Anita, Atekeh, Netty, Sherida, Victor, William en Wilma en het Dwarsverband uit Utrecht. Jullie ideeën en ervaringskennis hebben mij geïnspireerd tot het opstellen van dit initiatiefvoorstel. Dank aan alle deelnemers van het politiek café en de vrijwilligers van GroenLinks voor de organisatie. Sportfondsen Welzijn Delft, Delft voor Elkaar en de gemeente dank voor de waardevolle en deskundige advisering. De mede indieners uit de raad: Willy Tiekstra (PvdA), Ineke van Geenen (CDA) en Jolanda Gaal (Onafhankelijk Delft) en de gemeenteraad wil ik bedanken voor hun brede politieke steun en het besluit om de wijkcentra weer nieuw leven in te blazen.

Alle wijkcentra staan open voor verbinding met de wijk

In alle wijkcentra blijven de deuren open voor bewoners die activiteiten willen organiseren. Er is grote bereidheid bij Sportfondsen Welzijn Delft om met bewonersorganisaties in de wijk samen te werken. Dat zien we in de Border waarin Stichting Welbevinden Delft tal van activiteiten voor jongeren organiseert en in the Culture waarin CANIDREAM, het Cultuurhuis, de Rode Feniks en Delft voor Elkaar samenwerken en allerlei activiteiten door en voor bewoners uit de Buitenhof organiseren. Het zijn mooie voorbeelden uit de wijken die navolging verdienen.