In de afgelopen jaren is er veel te doen geweest om bestemmingsplannen in het TU gebied. GroenLinks is daarom blij dat het meest recente bestemmingsplan, namelijk dat van de Professor Schermerhornstraat, in goed overleg tot stand is gekomen.
Het bestemmingsplan Professor Schermerhornstraat omvat het gebied tussen de Mijnbouwstraat, de Kanaalweg en de Botanische Tuin. Lange tijd stonden hier monumentale gebouwen leeg. Maar nu heeft studentenhuisvester DUWO omgevingsvergunningen gekregen voor de bouw van een International Student House (ISH) met 332 studentenwoningen, de aanleg van een park met waterpartijen en het maken van 47 studentenwoningen en een eigen kantoor in het bestaande pand Kanaalweg 2B.
Voor het gebied is door DUWO een stedenbouwkundig plan gemaakt met daarin deze gebouwen, het park en het omliggende gebied. Belangrijk daarbij is ook de knip in de Kanaalweg die de herinrichting van de straat tot een mooie, groene boulevard langs de Schie mogelijk maakt.
GroenLinks vindt het een goed plan en is ook erg tevreden over het proces van overleg en samenwerking van de diverse partijen: gemeente, hoogheemraadschap, DUWO, TU Delft en de bewoners. Wij hebben van de bewonersbelangenvereniging begrepen dat er goed en constructief overleg is geweest. Zo zien wij het graag vaker!