In de gemeenteraadsvergadering van 27 september 2007 is door de raad ingestemd met de Evaluatie Bomenbeleid en de uitvoering van de aanbevelingen in de nota.
Uit de Evaluatie Bomenbeleid kwam o.a. naar voren dat er in drie voorafgaande jaren veel meer gekapt dan herplant was, dat bomen onvoldoende beschermd werden tijdens bouwwerkzaamheden, dat de communicatie over bomen verbetering behoefde en tot slot dat de kapvergunningscriteria herzien konden worden. Ook zijn toen in de raad maatregelen voor de korte en de lange termijn vastgesteld.
De meeste fracties waren het er toen over eens dat het heel goed was dat er een evaluatie lag en wilden ook zo snel mogelijk uitvoering van de voorgestelde maatregelen. Na zes maanden is onze fractie benieuwd wat de stand van zaken is en daarom hebben we het college de volgende vragen gesteld:
1. Wat is de stand van zaken voor wat betreft de uitvoering van de maatregelen (pilot Bomen Effect Rapportage, communicatieplan bomen, het aanscherpen en uitwerken van de criteria voor de (financiële) herplantplicht)?
2. Welke resultaten zijn er op dit moment al bereikt?
3. Welke maatregelen en/of resultaten zijn er eventueel nog meer te melden?
De vierde vraag komt voort uit onze inbreng tijdens de Algemene Beschouwingen in het najaar. Wij lieten toen weten tot een aanscherping van de visie op de compacte stad en de rol van groen daarin te willen komen. Er was net uit de Evaluatie een forse afname van het aantal bomen gebleken en wij deden toen het voorstel om een ecoloog op een rijtje laten zetten waar in de stad meer bomen en groen mogelijk zouden zijn. Daartoe dienden we een amendement in, dat we na toezegging van de wethouder dat er al in voorzien werd, weer introkken.
4. Is de extra capaciteit (een beleidsmedewerker groen en water) waarvoor in de Programmabegroting 2008-2011 geld is gereserveerd inmiddels in functie?