Aftrap op 2 april
De aftrap voor deze lokale voorronde vindt plaats op woensdag 2 april in Delft. De volgende lokale voorronden over organisatie en strategie vinden plaats in Den Haag op 16 april en in Rijswijk op 14 mei. De afdelingen Den Haag en Rijswijk zullen de voorbereidingsstukken hiervoor versturen en ook de plaats nog later bekend maken.
Durft te kiezen voor je idealen
Onder het motto “durft te kiezen voor je idealen’ gaan we debatteren over de Beginselen (de idealen) van GroenLinks. Hoe kunnen we vandaag de dag onze idealen vertalen naar concrete standpunten en voorstellen? We maken gebruik van het landelijke discussiestuk “GroenLinkse Idealen” dat een beschrijving geeft van de vier idealen (ecologische duurzaamheid, culturele openheid, sociale rechtvaardigheid en internationale solidariteit) en de vragen en dilemma’s die de idealen in de praktijk oproepen.
Programma en doel van de avond
Na een korte introductie willen we in twee rondes doorpraten over de dilemma’s voor de vier idealen. Aan de orde komen de Milieucrisis, de Sociale Kwestie, Culturele Botsingen en de Wereldwijde wanorde. Elke deelnemer krijgt zo de kans om over twee thema’s mee te debatteren. Het is aan te raden dat je discussiestuk van te voren hebt gelezen. Het is te vinden via de volgende link www.groenlinks.nl/toekomst/beginselen. Op de GroenLinks website vind je ook de links naar een online discussie over de vier dilemma’s. Wij zullen discussiestellingen voorbereiden, maar we vragen alle deelnemers ook om voorafgaand aan de avond na te denken over de dilemma’s en in het bijzonder welke keuzes we willen en moeten maken. Het thema van de avond is ‘Durf te kiezen voor je idealen’.
De Koers, Imago en Partijcultuur-cyclus (KIP) van mei/juni vorig jaar was nadrukkelijk bedoeld als meningsvormend. Ons streven voor deze bijeenkomst is een statement per dilemma over de keuzes die gemaakt moeten worden. Ons doel voor de avond is niet om het discussiestuk te bespreken en tekstuele wijzigings voorstellen te doen. We streven ernaar concrete keuzes te formuleren (niet de vraag maar het antwoord!). Hoe helderder hoe beter, ook als we niet tot overeenstemming kunnen komen is het goed om door middel van het formuleren van de keuzes duidelijk te maken waar de pijnpunten liggen.
Met deze vier stukken over elk van de dilemma’s willen we een bijdrage leveren aan het landelijke Toekomstforum debat op van 24 mei.
Aanmelding
Laat het even weten of je komt met een email naar bestuur@groenlinksdelft.nl. Dat is nodig voor de koffie en thee, maar ook voor de definitieve opzet van de avond en het bepalen van het aantal discussiegroepen. Contactpersonen: Wieke Blaauw (tel: 0642730466) en Paul van Wijk (0612819707)
Waar en wanneer?
Locatie: Delfstede, Phoenixstraat 66 (bereikbaar met tram 1 en lopend van station Delft)
Tijdstip: 20.00 – 22.30uur