Volgens de gemeente komen er geen rioolzuigers in het Hof van Delftpark. Maar de onrust in de omgeving van het Hof van Delftpark is groot en mede veroorzaakt door de matige communicatie van de gemeente met burgers.
Talloze ongeruste omwonenden van het Hof van Delftpark (Teding van Berkhoutlaan, van der Dussenweg, de Parkzoom, de Ecoduswijk) namen afgelopen week contact op met de fractie. Ongerust, omdat ze vernomen hebben dat de gemeente Delft voornemens zou zijn de rioolzuigers van de gemeente in het park te stationeren op de plek van de huidige groenpost. Reden voor de fractie om een kijkje te nemen.
Afgelopen donderdag spraken Ron Witsenboer en Fleur Norbruis een groep omwonenden. Ter plaatse bleek al snel dat de omwonenden onaangenaam verrast zijn door de opheffing van de wijkpost en daar vragen over hebben: Wordt het park nu nog wel onderhouden? Wie houdt de jongeren in het park in de gaten? En wat gebeurt er nu met de oude wijkpost?
De aanleg van een grotere, bredere brug aan het Westblok en de asfaltering van de Van Almondestraat, tezamen met niet echt heldere antwoorden van de gemeente op vragen uit de wijk leidden tot grote onrust en speculaties: "De bredere brug en asfaltering van de straat zullen wel betekenen dat er rioolzuigers op de oude wijkpost gestationeerd zullen worden".
GroenLinks is het met de omwonenden eens dat stationering van grote voertuigen als rioolzuigers in het Hof van Delftpark onwenselijk is. Het is een wijk waar veel kinderen fietsen, lopen en spelen. Logisch, met hockey- en tennisvelden naast het park en routes naar middelbare scholen en basisscholen in de wijk. Bovendien is een park om te recreeren.
Navraag leert dat de wijkpost inderdaad verdwijnt (de verhuizing is gaande) – een rechtstreeks gevolg van de bezuinigingen. Vier wijkposten worden samengevoegd tot twee wijkposten, maar de werknemers blijven werkzaam in het park en de omliggende wijk.
De brug aan het Westblok wordt momenteel verbreed door het Hoogheemraadschap Delfland, omdat er een grotere duiker wordt geplaatst. Een toevallige samenloop van omstandigheden, waarover Hoogheemraadschap en de gemeente hebben verzuimd te communiceren.
Rioolzuigers heeft de gemeente niet en zullen dus ook niet in het Hof van Delftpark worden gestationeerd. De gemeente onderzoekt wel of er onderdelen van de gemeentewerf aan de Staalweg verplaatst kunnen worden naar de lege wijkpost aan het Westblok. Of dat gebeurt en wat er dan komt is nog onduidelijk. Het is een denkrichting, aldus de gemeente. Vandaar dat de bewoners ook (nog) geen adequate antwoorden op hun vragen hebben gekregen.
Binnenkort staat de wijkpost leeg en is deze kwetsbaar voor vandalisme. Omwonenden verwachten dat er op hele korte termijn geen raam meer heel is. Het is dus te hopen dat de gemeente snel besluit tot een andere invulling van de lege wijkpost. GroenLinks vindt een andere denkrichting ook interessant – de lege wijkpost werkelijk deel maken van het park.
GroenLinks rekent er ook op dat de gemeente in de toekomst omwonenden beter op de hoogte houdt van de ontwikkelingen in de wijk én de omwonenden tijdig zal informeren over de toekomstige invulling van de verlaten wijkpost.