De ambitie van het Delftse klimaatbeleid blijkt nog steeds niet zichtbaar, volgens de klimaatkaart van Milieudefensie die vorige week is gepresenteerd.

De gemeente Delft scoort op de klimaatkaart van Milieudefensie in vergelijking met andere gemeenten met 14 uit 25 punten maar iets beter dan het landelijke gemiddelde van 12,2 punten. Delft heeft daarbij nog steeds een hoge uitstoot CO2 per inwoner. De gegevens over Delft op deze klimaatkaart blijken echter te dateren uit 2005. Zowel in 2006 als in 2007 heeft de gemeente geen gegevens aangeleverd.

De Klimaatkaart van Milieufensie is hier te vinden.

Op 9 november 2006 heeft GroenLinks een rondvraag gesteld over het niet invullen van de meting duurzame inkoop van COS-Nederland. Het antwoord van wethouder Merkx was toen dat de gemeente hiervoor geen tijd had gehad, maar dat de verwachting was dat de gemeente nog steeds goed scoort op dit punt. De achterliggende reden van de vraag van GroenLinks was dat de ambitie van het klimaatbeleid van de gemeente Delft niet meer zichtbaar leek.

Bij de behandeling van de begroting 2008 heeft GroenLinks geconstateerd dat de gemeente Delft last lijkt te krijgen van de wet van de remmende voorsprong. In 1998 liepen we voorop, door ambitieuze doelstellingen op het gebied van lokaal klimaatbeleid te formuleren. Bij de begroting 2008 is een motie van GroenLinks door de gemeenteraad aangenomen, waarin gevraagd wordt om een versnelling van het klimaatbeleid.

Naar aanleiding van het matige resultaat van de gemeente op de klimaatkaart stelt GroenLinks de volgende schriftelijke vragen aan het college.

1. Wat is het oordeel van het college over de klimaatambities van Delft?
2. Is het college met ons van mening dat de klimaatambities van Delft zichtbaar moeten zijn in landelijk vergelijkende klimaatonderzoeken?
3. Wat is het oordeel van het college over de matige prestatie van Delft op de klimaatkaart 2007 van Milieudefensie?
4. Is het college met ons van mening dat Delft volgend jaar bij de eerste drie gemeenten vermeld moet staan op de klimaatkaart van Milieudefensie?
5. Wat is de reden van het niet aanleveren van gegevens door de gemeente Delft voor landelijk vergelijkende klimaatonderzoeken?
6. Gaat de gemeente Delft voortaan gegevens aanleveren voor landelijk vergelijkende klimaatonderzoeken?