GroenLinks vindt dat het juist nu, na de verschrikkelijke acties dichtbij en verder van huis, tijd is om op een vastberaden manier werk te maken om radicalisering in Delft tegen te gaan.  Dat begint met een gezamenlijke afkeer van haat en geweld. Vervolgens moeten we blijven investeren in de weerbaarheid van onze jongeren en er alles aan doen om te voorkomen dat er een voedingsbodem ontstaat waarin zij zich dreigen te keren tegen de samenleving.

Nog voor de aanslagen in Parijs sprak de commissie Economie, Financiën en Bestuur over polarisatie & radicalisering in Delft en het “uitvoeringsprogramma gewelddadige jihadisme” dat daarbij hoorde. Op één partij na steunden alle aanwezigen de aanpak van het College om polarisatie en radicalisering in de stad tegen te gaan. In Delft is de aanpak in de afgelopen jaren geïntensiveerd en is er vooral ingezet op het wegnemen van sociale onrust en maatschappelijke spanningen, het signaleren en herkennen van radicalisering en het voorkomen van aanwas van extremistische groeperingen.

We moeten blijven investeren in de weerbaarheid van onze jongeren. Groenlinks steunt daarom het plan om de huidige aanpak de komende jaren verder te verstevigen. Om te blijven investeren in kennisbevordering, vroegsignalering en tijdig in te grijpen bij personen die dreigen te radicaliseren. Onderwijs, jeugd- en buurtwerk, opvoed- en familieondersteuning krijgen extra aandacht en ondersteuning. De positieve netwerken in de directe omgeving van radicaliserende personen worden versterkt. Personen die geradicaliseerd zijn worden gevolgd en begeleid met een persoonsgerichte aanpak. Groenlinks vindt dat de juiste manier om te voorkomen dat jonge mensen in onze stad afglijden naar gewelddadig jihadisme.

Vooral na het verschrikkelijke drama dat zich afspeelde in Parijs, waardoor we allemaal diep geschokt waren, is het nodig om vastberadenheid te tonen, om steun te zoeken bij elkaar en om gezamenlijk onze afkeer van haat en geweld te delen.

Bruggen Bouwen Delft, die mensen met verschillende achtergronden met elkaar verbindt, organiseerde een aantal dagen na de aanslagen in Parijs een bijeenkomst voor alle Delftenaren in de Turkse moskee Sultan Ahmet. Iedereen daar sloeg de handen daadwerkelijk ineen, en als gelijken stonden we voor vrede en voor verbinding. Het ging niet meer om de levensbeschouwelijke achtergrond, maar om wie we zijn, als mens.