Ik wil graag aan de slag met het vergroenen van de openbare ruimte. Dat is een thema dat door de partijen heen bijna iedereen in Delft belangrijk vindt. Immers in groene ruimte voel je je fijner, het geeft verkoeling en het is goed voor de biodiversiteit. Toch gebeurt het niet vanzelf. Immers mensen zijn ook gehecht aan hun auto en we hebben te maken met steeds meer fietsen die een plek vragen.
Door in mijn portefeuille openbare ruimte en parkeren te combineren, kunnen we het gesprek aangaan in de wijken om naar de beste oplossingen te zoeken om de wijk groener en leefbaarder te maken en aan te passen aan een veranderend klimaat. Dat vraagt ook om een betere benutting van de parkeergarages en dat mensen gaan autodelen.
Daarnaast word ik voorgedragen voor de portefeuille Cultuur. Ik voel mij nauw verbonden met deze sector.
Ik heb zelf jarenlang theater gemaakt, gezongen en piano gespeeld en kan erg genieten van concerten en voorstellingen. Ons huis is ieder jaar een voorstellingslocatie voor Fringe. Voor mij is cultuur een eerste levensbehoefte. Dat hebben wij gemerkt tijdens Corona toen de cultuur niet toegankelijk was. Het is goed dat de coalitie in dit akkoord benadrukt dat cultuur eenzelfde plek verdient als sport: cultuur is een basisvoorziening.
Een belangrijke opgave is Cultuur in de wijken: zorgen dat bewoners en in het bijzonder jongeren cultuur kunnen beoefenen en zich uitgenodigd voelen om de wijk uit te gaan om cultuur te bezoeken. Daarnaast zijn er o.a. de verbouwing van Museum Prinsenhof en de toekomst van Theater de Veste die veel aandacht gaan vragen.
Dan mag ik mij ook nog bezighouden met de Binnenstad, waar gesprekken gaande zijn hoe we de stad nog aantrekkelijker kunnen maken, o.a. door het uitbreiden van het autoluw-plus-gebied. En de Delftse Hout, waar een prachtige visie voor is geschreven door de Buytenhouttafel, die nu een vervolg verdient. Daarin gaat de Buytenhouttafel hopelijk weer een rol spelen.
Voor Afval staat hoog op de agenda om veel zuiniger om te gaan met onze grondstoffen en de hoeveelheid restafval verder terug te dringen. De portefeuille Vastgoed geeft kansen om met de gebouwen van de gemeente maximaal bij te dragen aan onze maatschappelijke doelen.
Wat opvalt in mijn portefeuille is dat ik veel ga werken op dossiers waarin de samenwerking met mensen in de stad essentieel is. Allemaal vakgebieden die heel dicht op de leefomgeving van de mensen zit, waar zij zorgen en ideeën over hebben en zich graag laten horen. Dat sluit naadloos aan op mijn eerdere werk en daar zie ik reuze naar uit.
Alles overziend voelt het voor mij als een portefeuille die mij op het lijf geschreven is. Dat is met dank aan alle onderhandelende partijen. Want we hebben echt samen gezocht naar een verdeling die het beste past bij ieders persoonlijkheid. Daarvoor hebben we zelfs vakgebieden opgeknipt. De constructieve manier waarop we dit hebben opgelost geeft veel vertrouwen in ons nieuwe college.
Op naar 15 juni! Het woord is nu aan de raad!