GroenLinks Delft organiseert in samenwerking met de Alzheimervereniging en Kubiek een Dialoog over de zorg voor mensen met dementie. De Alzheimervereniging en Kubiek willen graag met gemeentelijke politici in contact komen om de belangen voor mensen met dementie onder haar aandacht te brengen.
U bent dan ook van harte welkom op 12 februari van 20.00 – 21.30 uur in het GroenLinks Huis, Hippolytusbuurt 4 te Delft.
Voor mensen met dementie in Delft zijn er verschillende vormen van zorg: er is dagbesteding die behalve een preventieve werking, ook een belangrijke functie heeft als respijt voor de mantelzorger. Een deel van de zorg en dagbesteding gaat met de decentralisatie over naar de gemeente. Tegelijkertijd moet de gemeente het doen met veel minder financiële middelen.
Het streven is om mensen met dementie langer thuis te laten wonen. Daarnaast is de verwachting dat het aantal mensen met dementie de komende jaren sterk zal toenemen. De vraag is dan ook: hoe gaan we hier adequaat mee om?
Voorzitter van de Alzheimervereniging: Arthur de Groot, vertelt over wat het is voor mensen om dementie te hebben. En hij zal ingaan in op, hoe het is om voor je partner of ouder met dementie te zorgen. Daarnaast zal hij aandacht besteden aan het belang van specifieke zorg voor mensen met dementie.
Alexander Hogendoorn: adviseur bij Kubiek, houdt een inhoudelijke presentatie over de Dementieketen die zijn organisatie heeft ontwikkeld. De Dementieketen omvat een sluitende zorg voor mensen met dementie. Onderdelen van de Dementieketen komen straks bij de gemeente terecht.
Huidige en kandidaat gemeenteraadsleden zijn van harte uitgenodigd om met leden van de Alzheimervereniging, Kubiek en andere betrokkenen in gesprek te gaan over wat de decentralisatie van de zorg naar de gemeente betekent.
Meer informatie: Ingrid Lips, zorg@groenlinksdelft.nl